/Files/images/00000001/7777.gif

15 грудня 2016 року

КИЇВСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ СХІДНИХ МОВ №1 - 80 РОКІВ!

ВІТАЄМО РІДНУ ГІМНАЗІЮ!

/Files/images/6.gif

2016-2017 н. р.


ВИШИВАНКОВА ХОДА - 2015

/Files/images/00000001/45.jpg


/Files/images/115.jpg

22/01/2015 р. ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

/Files/images/15/1443.jpg

День Собо́рності—свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в1919році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з1999року.

У Київській гімназії східних мов №1 відбулися заходи до Дня Соборності України, а саме: підготовлена книжкова виставка, проведені класні виховні години, на перервах лунали українські пісні.

10/11/2014 р. До Дня української писемності та мови

/Files/images/iran/7f2105e1c7b2.gif

Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови, запроваджений в 1997 році Указом Президента. В якому говориться: “На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”.

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу— скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Мова— живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порад відомого нашого поета МаксимаРильського:

Як парость виноградної лози,Плекайте мову.Пильно й ненастанноПоліть бур’ян.Чистіша від сльозиВона хай буде.Вірно і слухняноНехай вона щоразу служить вам,Хоч і живе своїм живим життям.

У Київській гімназії східних мов №1 відбулися урочистості до знаменного свята. Були проведені відкриті уроки, вікторини. Працівниками бібліотеки булла підготовлена книжкова виставка.

Мета проведених заходів: Формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Розширювати знання про красу і багатство української мови. Пробудити почуття національної гідності.

Виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.

/Files/images/iran/new 151.JPG

/Files/images/iran/new 152.JPG

02/10/2014 р. "Круглий стіл" бібліотекарів району в гімназії

02 жовтня 2014 р. На базі Київської гімназії східних мов №1 відбувся «круглий стіл» бібліотекарів ЗНЗ Святошинського району, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек.

Учасників «круглого столу» привітали заступники директора з іноземних мов Джигора Н. О., з навчально-методичної роботи Савченко М. П.

«Круглий стіл» вела методист науково-методичного центру управління освіти Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації Шелухіна Н. М.

Бібліотекарі побували на відкритому уроці на тему: « Україна – єдина країна» в 11-А класі, який вели вчитель – методист української мови та літератури Ушакова Т. С., магістр філології та завідувачка бібліотеки Тельчарова В. В..

Бібліотека підготувала нові тематичні виставки: «Україна – єдина країна», «Україна – європейська країна», «Україна в калейдоскопі подій», виставку авторських підручників китайської мови, приурочену до 65 –річчя проголошенню КНР.

Зав. Бібліотекою Тельчарова В. В. Та бібліотекар Аветян В. М. презентували досвід інформаційно-бібліотечного рівня дослідно-експериментальної роботи в гімназії.

ФОТОРЕПОРТАЖ ЗАХОДУ: wym-1412277478937

/Files/images/7337.gif

2014 - 2015 н.р.

Навчально-методична база гімназії

У своїй діяльності бібліотека керується Конституцією України, Законом України «Про бібліотеку і бібліотечну справу» від 27.01.95 р.№ 32/35-ВР, Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу, чинним законодавством, нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України та Міністерства культури і туризму України, що визначають основні напрямки роботи бібліотек освітянської галузі.

Усі процеси в роботі бібліотечного комплексу виконуються згідно з керівними та нормативними документами: Інструкція Міністерства культури і туризму України від 03.04.07. №22; «Бібліотечна статистика. Міждержавний стандарт ГОСТ 7.20-2000; Інструкція «Про порядок доставки, комплектування та облік навчальної літератури» від 15.06.95 р.№ 119-217; «Про віднесення до бібліотечних фондів»: Лист Державного казначейства України від 22.09.05 р. № 07-04/1827-7745; Типова Інструкція «Про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ» Державного казначейства України і Міністерства економіки України від 10.08.01 р. № 142/181, планом роботи гімназії.

Головна мета бібліотеки :

· інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу;

· пропаганда читання як форми культурного дозвілля та інтелектуально розвитку.

Уся робота спрямована на:

· бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямів навчально-виховного процесу гімназії в засвоєнні як програмних, так і позапрограмових вимог, у самоосвіті;

· уведення в роботу бібліотеки новітніх технологій;

· формування в учнів умінь та навичок бібліотечного користувача;

· усебічне сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, вихователів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї;

· виховання в учнів інформаційної культури - сталого прагнення до
пошуку інформації, свідомого добору джерел, навичок систематизації
та особистої оцінки;

· координація діяльності бібліотеки з громадськими організаціями,
співпраця та взаємодія с освітянськими та бібліотеками інших систем і
відомств.

Бібліотека гімназії є важливим інформаційно – методичним центром по забезпеченню навчально – виховного процесу. Робота бібліотеки гімназії надзвичайно багатогранна, це, перш за все, методично – інформаційний центр, де учні та вчителі знайомляться з новими напрямами виховного та навчального процесу. Вона впроваджує різноманітні форми роботи, а саме: книговидачу, відкритий доступ до фондів, тематичний підбір літератури для класних годин, педрад, гімназійних свят.

Робота бібліотеки направлена на виконання завдань:

- бібліотечно – інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямків навчально – виховного процесу;

- розширення бібліотечно – інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи;

- формування в учнів умінь та навичок бібліотечного користувача, розкриття перед ними основних функцій бібліотеки, популяризація бібліотечно – бібліографічних знань виховання культури роботи з книгою, виховання творчого читача;

- всебічне сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, вихователів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї.

Основними джерелами поповнення фонду нашої бібліотеки є:

- централізоване поточне комплектування через Управління освіти Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації;

- отримання літератури замість загубленої читачами;

- одержання літератури, подарованої бібліотеці учнями гімназії, їхніми батьками;

- одержання східної літератури, подарованої бібліотеці гімназії посольствами країн Сходу;

- формування електронного фонду;

- передплата на періодичні видання.

Один раз на рік бібліотекар разом із вчителями робить перспективне замовлення підручників на наступний навчальний рік із урахуванням контингенту учнів.

Комплектування бібліотеки невід’ємно пов’язано зі збереженням бібліотечного фонду. На виконання наказу Міністерства освіти і науки України про проведення Всеукраїнської акції «Живи, книго!» бібліотека спрямовує свою роботу на виховання в учнів бережливого ставлення до книги, як головного джерела знань. У цьому напрямі проводяться :

- бесіди з учнями та їхніми батьками про збереження підручників: «Твій друг – підручник», «Як берегти книгу», «Твій підручник – добра, розумна книга» та інші.

- робота з ліквідації заборгованості книг читачами;

- рейди – перевірки стану збереження підручників;

- відображення результатів рейдів на стенді «Живи, книго!»

- ремонт книжок.

Усі заходи зі збереження книжкового фонду проводяться за допомогою вчителів та читацького активу.

Основне завдання гімназійної бібліотеки і бібліотекаря – навчити дитину любити книгу, навчити учнів - читачів користуватися бібліотекою, її фондами довідково – бібліографічним апаратом, володіти навичками самостійного вибору книг для читання, користуватися книжковими виставками, рекомендаційними списками, тематичними папками.

Книжковий фонд бібліотеки утворено за допомогою тематичних поличок, книжкових виставок, які допомагають як учням і вчителям гімназії швидко орієнтуватися у нових надходженнях літератури.

Це постійно діючі книжкові виставки та тематичні полички:

«Нова стратегія освіти»,

«2005-2014 роки — Десятиріччя освіти в інтересах стійкого розвитку (ООН)»,

« Виховуємо громадянина України»,

«Вічний як народ»,

«Письменники-лауреати»,

«Повернуті імена»,

«Сто порад учителю»,

«Релігія і суспільство»,

«Читаємо, розмовляємо східними мовами»,

«Як краще підготуватися до ДПА»,

«У світі прекрасного»,

«Подаруй бібліотеці книгу».

Протягом навчального року оформляються тематичні виставки до знаменних та пам’ятних дат :

«Знання потрібні для життя, для України майбуття»,

«Трагедія Бабиного Яру розповіла…»,

«Вдячність, шана нині лиш Вам…»,

«Без мови рідної, юначе, народу нашого нема»,

«Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас»,

«Китайський Новий рік»,

«Історія Української державності»,

«Понад Крутами – вічність у сурми сурмить»,

«12 квітня — Всесвітній день авіації та космонавтики»,

«Тарас Григорович Шевченко — вічний як народ»,

«Пам'яті жертв Голодомору. Засвіти свічку»,

«Голокост»,

«Пам'ятки Всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО»,

«Біль Чорнобиля з роками не зникає»,

«Минуть роки, минуть віки, а подвиг житиме завжди»,

«Я маю право...», «Шануємо символи Ураїни» та інші.

Постійно бібліотека оформляє виставки до ювілейних дат українських та зарубіжних письменників, діячів культури , історичних постатей:

«Я родом з місць, де явір круто в’ється» (Василь Сухомлинський),

«180 років від дня народження Марка Вовчка»,

«О Гоголь, наш безсмертний Гоголь»,

«450 років від дня народження Уільяма Шекспіра»,

«150 років від дня народження Ольги Юліанівни Кобилянської»,

«200 років від дня народження Ю.О.Збанацького» ,

«Довго щирими сими словами

До людей промовлятиму я…» (Леся Українка) та інші

Постійно оформлюються книжкові виставки до педрад, до предметних тижнів, класних годин, до візитів посольств та аташе країн Сходу, до масових заходів, виставки нових надходжень.

Вагоме значення і значну допомогу як для бібліотекаря, так і для вчителя, вихователя в підготовці та проведенні масових заходів мають тематичні папки.

Вони допомагають учням у підготовці до уроків, у написанні рефератів, доповідей, повідомлень. Тематик матеріалів підібрана з урахуванням актуальності проблем, що цікавлять учнів. Матеріали постійно поповнюються новими матеріалами. Тематика матеріалів наступна:

«Мова моя українська, мова моя материнська»,

«Шануємо символи України»,

«Історія книги»,

«Маленькі громадяни великої планети»,

«Голокост»,

«Пам'яті жертв Голодомору»,

«Уроки Чорнобиля та Фукусіми»,

«СНІД – страшна інфекція ХХ1 століття»,

«Кидай курити і вигравай!

Алкоголь — це один із шкідливих чинників впливу на здоров'я»,

«Трагедія Бабиного Яру»,

«Крути — трагедія і перемога»,

«Подвиг житиме вічно. 1941-1945.»,

«12 квітня — всесвітній день авіації та космонавтики»,

«Майстри мистецтв»,

«Сухомлинський і сучасність»,

«Сходознавство»,

«Фотографії (портрети)»,

«Пам'ятки Всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО»,

«Тарас Григорович Шевченко — вічний як народ»,

«Геніальний син землі української — Микола Васильович Гоголь»,

«Леся Українка. Поезія любові та гніву» та інші папки.

В електронному фонді бібліотеки гімназії є презентації на теми:

«Україна незалежна»,

«Леся Українка»,

«Троянди Шевченкової любові»,

«Марк Твен. Біографія. “Пригоди Тома Сойєра”. Фільм “Пригоди Тома Сойєра”»,

«Архіпелаг фентезі»,

«Пам'ятники літературним героям в країнах світу»,

«Технологія підготовки та оформлення результатів самостійної та науково-дослідної роботи випускників загальноосвітніх закладів»,

«Як стати кращим читачем»,

«Історія книжки»,

«Як книга до нас прийшла»,

«Гарні бібліотеки світу»,

«В пошуках скарбів»,

«Матеріали вчителю»,

«Громадянське виховання учнів»,

«Твоє здоров'я — в твоїх руках»,

«Рудольф Штейнер. Вальфдорська педагогіка»,

«Методики проведення індивідуальної роботи з важковиховуваними»,

«Особливості індивідуальної роботи з обдарованими дітьми»,

«Школа успіху і радості Селестена Френе»,

«”Йена — план — школа” Петера Петерсона (1884 — 1952)»,

«Загальні методи виховання»,

«Тезаурус складових медіа простору»,

«Упровадження основних орієнтирів виховання засобами проектних технологій»,

«Форми, методи, прийоми, засоби виховання. Мистецтво та технологія виховання»,

«Формування та реалізація виховної системи класу: золоті зерна істини класного керівника»,

«Як проходять заняття по системі Монтессорі» та інші.

Особливе значення для бібліотеки гімназії має довідково – бібліографічний апарат, тому що він допомагає максимально використати бібліотечні фонди для повноцінного забезпечення навчально–виховного процесу. Окрім обов’язкових алфавітного і систематичного, ведеться електронний каталог і картотеки, що доповнюють каталог, розкривають фонд за такими аспектами, які в каталогах не представлені або представлені не в повному обсязі.

Наша бібліотека має систему каталогів і картотек у такому складі:

- алфавітний каталог,

- систематичний каталог,

- електронний каталог (в процесі формування),

- картотека газетно – журнальних статей,

- картотека знаменних і пам’ятних дат,

- картотека «Українознавство»,

- картотека персоналій «Біографії письменників»,

- картотека художньої літератури ( зі збірників хрестоматій).

Навчити учнів – читачів користуватися книгою, фондами бібліотеки, її довідково – бібліографічним апаратом – головне завдання популяризації бібліотечно – бібліографічних знань. Мета вивчення основ бібліографії у гімназії полягає насамперед у тому, щоб учень сам дійшов висновку: жоден вид діяльності неможливий без постійного одержання інформації, а це завжди пов’язано з пошуком і потребує спеціальних навичок. Наша бібліотека використовує такі форми бібліотечно – бібліографічної роботи:

- проведення бесід «Розглядаємо книгу уважно», «Про книги і бібліотеки»; «Книги, які знають все».

- складання та використання папки «Перетворіть читання на захоплення»,

- бібліотечні уроки «Мандрівка книжковим містом», «Значення книги в житті людини», «Каталоги і картотеки - «золотий ключик» бібліотеки», «Як підібрати книги?», «Дім, де живуть книги», «Твій підручник – добра, розумна книга», «Бібліотека як інформаційно – пошукова система» і інші.

На допомогу викладачам і учням бібліотекар складає рекомендаційні списки літератури за такими темами:

- «Становлення особистісної зрілості і життєвої компетентності учня початкової школи»;

- «Мова та культурні цінності у педагогічній системі розвитку комунікативних компетентностей учнів 5-11 класів на уроках української мови, української та світової літератур»;

- «Формування та розвиток культурно-мовних цінностей, іншомовної комунікативної компетентності гімназистів на уроках англійської мови в умовах використання комунікативно-діяльнісного, особистісно-орієнтованого та культурологічних підходів»;

- «Особливості навчання, виховання та розвитку дітей шестирічного віку»;

- «Діти і правопорушення»;

- «Знайте правду про ВІЛ – інфекцію і СНІД»;

- «Не нашкодь собі»;

- «Дзвони Чорнобиля»;

- «Моделі розвитку культурно-мовних та морально-громадянських цінностей учнів у навчально-виховному процесі»;

- «Коли зроблені уроки» та інші.

Уся робота гімназійної бібліотеки проводиться у відповідності з планом роботи.

Одним із важливих моментів у вихованні стійкого інтересу до книги є проведення масових заходів :

- екскурсія в бібліотеку для учнів 1 класів «Дім, де живуть книги», «Мандрівка книжковим містом»;

- «Посвята в читачі»;

- свято книги «Дивовижний світ казок»;

- літературні вікторини «Хто багато читає – той багато знає», «Подорож до країни Книги», « Країна книжкова – країна казкова»;

- конкурс малюнків «Мій улюблений літературний персонаж»;

- бібліотечний урок «Пам'ятники літературним героям у країнах світу»,

- літературні години «Голодомор Україна пам’ятає»,

- до дня народження Тараса Шевченка, Лесі Українки.

Бібліотека працює в тісному контакті з педагогічним колективом гімназії. Жодне літературне свято в гімназії не залишається поза увагою бібліотекаря. Підбір необхідного літературного матеріалу, довідкової літератури, цитат, оформлення виставки, огляди літератури – все це є складовою частиною спільної праці бібліотекаря та вчителя.

Систематично і цікаво проводяться такі заходи:

- конкурс читців до Дня української писемності та мови «У мові моїй краса і неповторність»;

- конкурс читців до шевченківських днів «Тарас Шевченко – великий співець українського народу»;

- конкурс читців «Китайська фонетика»

- конкурс читців «Кращий читач».

Спільні зусилля педагогів і бібліотекаря мають добрі наслідки для творчої роботи з дітьми, допомагають гармонійному розвитку особистості.

Мета шкільної бібліотеки - забезпечити надходження інформації до вчителів і учнів, розширити знання кожного окремого учня й озброїти їх навичками роботи з інформацією та книгою, використанням їх у подальшому житті.

Основні показники бібліотеки

Показники бібліотеки 2011/2012 н.р. 2012/2013 н.р. 2013/2014 н.р.
Бібліотечний фонд (примірників) 17980 15771 15850
Суспільно – політична література 1178 1163 1169
Природознавство, математика, медицина 298 294 294
Техніка 263 248 220
Методична література 236 222 210
Мистецтво і спорт 59 58 46
Художня література 12984 10726 10619
Література для учнів 1-2 класів 1048 1053 1070
Довідкові видання та інша література 783 798 801
Книги та брошури 1131 1209 1421
Фонд підручників 20561 22466 22021
Аудіовізуальні видання 69 69 69
Періодичні видання (найменувань) 20 15 15
Загальна кількість читачів: зокрема 584 558 546
Учні 530 505 493
Учителя та працівники гімназії 54 53 53
Загальна кількість відвідувань 2098 2057 2162
Загальна кількість виданих документів (окрім підручників ) зокрема: 2426 2291 2408
Журнали, газети 473 506 438
Загальна кількість виданих підручників 10882 10848 11901
Проведення масових заходів 13 15 14
Оформлення виставок 33 28 26
Тематичні папки та рекомендаційні списки літератури 25 31 45

Вчителю

Нормативна база
 • Навчальні плани на 2013/2014 навчальний рік
 • Навчальні програми
 • Про навчальні плани загальноосвітніх закладів та структуру 2013/2014 навчального року.Лист МОН України від 20.05.2013 року № 1/9-349
 • Про організацію навчально-виховного процесу у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів і вивчення базових дисциплін в основній школі.Лист МОН України від 24.05.2013 року № 1/9-368
 • Про методичні рекомендації для проведення державної атестації та внутрішнього контролю навчальних закладів.Лист МОНУкраїни від 07. 08. 2013 року№ 1/9-533
 • Про проведення Всеукраїнськоготелевізійного Шевченківського уроку.Розпорядження Президента Українивід 27 серпня 2013 року№ 263/2013-рп
 • Деякі питання проведення Всеукраїнськоготелевізійногоуроку,присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.Наказ МОН Українивід 27.08.2013 року№ 1234
 • Про підготовку та проведення першого уроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.Лист МОН Українивід 27.08.2013 року№ 1/9-581
 • Про переліки навчальної літератури рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладів у 2013/2014 навчальному році.Лист МОНУкраїни від 23 серпня 2013 року№ 1/9-573
 • Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використанняв початкових класахзагальноосвітніх навчальних закладах з навчанням українською мовою у 2013/2014 навчальному році
 • Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використанняв основній і старшій школіу загальноосвітніх навчальних закладах у 2013/2014 навчальному році
 • Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладахз навчанням мовами національних меншину 2013/2014 навчальному році
Інтернет-ресурси
 • Кращі Інтернет-ресурси відУкраїнської асоціації працівників бібліотек для дітей
 • Вчителю-предметнику
 • Каталог освітніх ресурсів - ВікіОсвіта
 • Методичний портал
 • ЗНО 2014
Кiлькiсть переглядiв: 201